Pravidla

9. července 2012 v 8:35

close, hide, key, password, secrecy, secure, security iconV naší RPG existují jako u mnohých pravidla, která se musí dodržovat, pravidla vám zároveň slouží jako návod jak a co hrát. Jestli chcete vědět co a jak, prosím čtěte.


Prvním krokem je registrace. Vyberete si jméno, věk, vzhled vlka, minulost vlka a podobně. Prosíme, než už se zaregistrujete, sepište si všechno třeba do wordu, nebo do poznámek - kamkoliv, a pečlivě si to někam uložte. Dbejte na to, že vše musí být napsáno zcela pravopisně a nesmí tam být žádná chyba, takže doporučujeme si to po sobě přečíst. Začneme u jména, jméno si vymyslíte z hlavy, nebo si ho někde najdete, v knížce, na internetu, … Jméno vlka musí mít nějaký smysl, nesmíte ho pojmenovat nějak "Tbsndd" jméno nesmí být ani např. "Kulička", "Chlupáček", "Bělásek" apodobně. Takové jména naznačují, že nejste dost vyspělí na to, aby jste hráli RPG. Věk vlka může být 1-5 let. Když bude mít vlk 1-2 roky, je to ještě štěně, a bude i tak vypadat. Když už jste štěně, můžete se domluvit s nějakým párem hráčů, že chcete být jejich vlče, a tak si je napíšete jako rodiče, tak samo se můžete domluvit jako sourozenec s někým apod. (Prosím když už něco domluvíte, poznamenejte že jste domluveni). Jména rodičů si můžete i vymyslet. Vzhled vlka by se měl podobat normálním vlkům, takže žádné srdíčka na srsti, ani nějaké odznaky, popiště vzhled vlka a popřípadě pošlete URL odkaz na obrázek jak by měl vypadat (nejlépe nějaký nakreslený vlk). Ostatní by vám mělo samo dojít, ještě chceme aby jste věděli že příběh musí mít hlavu a patu - myslím že víte co tím myslíme.

Druhým krokem je stručný popis jak se chovat, když vás už příjmeme. Jak a co psát? Jak se vůbec chová vlk? Doporučujeme si o nich něco přečíst, hodně to pomůže. Vlk si může lehnout, sednout, vycenit zuby, zklopit uši, …

Přímá řeč (vlk mluví - ostatní hráči ho slyší): Píše se v uvozovkách což znamená: "Zdravím."
Myšlenky (vlk si něco myslí - ostatní hráči ho neslyší): Používá se tzv. lomeno to je /Měl bych pozdravit./ "Zdravím."
Krajina (něco co se děje kolem vlka a co vlk dělá - ostatní hráči to "vidí"): Píše je v závorce příklad: (Slunce pálilo na jeho tlapy a on se přátelsky díval na tu neznámou vlčici, sklopil uši…) /Měl bych pozdravit./ "Zdravím."

Snad musíme už jen poznamenat, piště prosím vás pravopisně a nikomu nenadávejte! A nesnažte se ho urazit (Pokud to není v RPG hře). Můžete si také někoho znepřátelit, každý má své nepřátele, ale naopak i přátele. Přejeme pěkné hraní!

 

Všechna práva vyhrazena © 2012-2013
Zákaz kopírování - všechny obrázky, články apod. jsou chráněny autorským právem.